Binicilik KurslarıBinicilik Kurslarımız yıl boyu kesintisiz devam ediyor:

Kurslar artık 8(sekiz) derslik paketler halinde. En az 5 kişi bir araya geldiğinde süre beklemeden kurs açıyoruz. Kurslar birbirini takip ediyor. İlk Kurs TBE I (Temel Binicilik Eğitimi Başlangıç Kursu). Kursu başarıyla bitirenler sertifikalarını alıyor ve isterlerse TBE II ve sonrasında TBE III kurslarına devam ediyor. Üç kursu bitirenler veya bu seviyede özel ders alanlar isterlerse (ki biz çok istiyor ve öneriyoruz) TBF (Türkiye Binicilik Federasyonu) tarafından açılan Kategori Belirleme Sınavlarınahazırlanıyor ve giriyorlar. Binici sıfatı kazanmak ve yarışmalara giriş hakkı edebilmek bu sınavda başarılı olmakla mümkün.

Kurslar okulların açık olduğu dönemde hafta sonu (Cumartesi ve Pazar günleri) 09.00-11.00 saatlerinde. Grup olursa istek üzerine hafta içi kurslar da açılıyor.
Okulların kapalı olduğu yaz aylarında ise kurslar hafta içi. Saat 09.00-10.00. TBE I Eğitimleri Salı ve Perşembe, TBE II ve TBE III Pazartesi ve Perşembe günleri.


Her kursun başlangıç günü önceki kursun da bitiş ve sertifika günü. O gün saat 09.00'da Kulüp Lokalinde Kursu bitirenlere sertifikalarını törenle takdim ederken yeni dönem kursa başlayacaklara hoş geldiniz diyeceğiz.
Sabah çayını birlikte yudumlarken Kulübümüzün temiz havasını içimize çekeceğiz. Sonra yeni arkadaşlar ve devam edeceklerle program yapıp kurslara vira diyeceğiz. Neşe ve coşku içinde at binmenin tadına varacağız.

Özel derslerin saatlerini antrenörünüzle birlikte sizin isteğinize göre belirliyoruz. Konusunda uzman antrenörlük belgeli profesyonel eğiticilerden ders ve kurs alıyorsunuz.

İzmir Atlıspor İhtisas Kulübü, yenilenen sosyal tesisleri ile daha kaliteli hizmet vermeye devam ediyor.
Şehrin gürültüsünden kurtulmanın yolu, şehrin göbeğindeki Atlıspor Kulübü'nden geçiyor.
Büyükler, binmeseniz bile çocuklarınız ata binmenin zevkini yaşarken siz de sabah kahvaltısının, bırançın, barbekünün tadını kaçırmayın. Ama onlarla beraber siz de at binerseniz vazgeçemeyeceğiniz yeni bir ortak alanınız olacak.
Kendinizi köyünüzde, çiftliğinizde hissedin.

Şimdi bizimle olmak daha farklı...
Ata binmek, onunla arkadaş olmak, "haykırmak", özgürlüğe koşmak, başarmanın gururunu yaşamak demek.

Kurslar 8 ders. Her ders 12 yaş üstü için 40 dk, 06-12 yaş için 30 dk.

BİNİCİLİK FİYAT LİSTESİ (2015)

• TBE – I (TEMEL BİNİCİLİK KURSU) 8 DERS 50O TL.
• TBE – II 8 DERS 650 TL
• TBE – III 8 DERS 800 TL
• KATEGORİ SINAVINA HAZIRLIK KURSU(GRUP) 10 DERS 900 TL

• ÖZEL DERS 40 DAKİKA 1 DERS 120 TL.
• ÖZEL DERS 4’LÜ PAKET 4 DERS 455 TL.
• ÖZEL DERS 8’Lİ PAKET 8 DERS 865 TL.
• ÖZEL DERS 12’Li PAKET 12 DERS 1.225 TL.
• PONY BİNİŞ 1 DAKİKA 2,5 TL.
• PONY BİNİŞ 10 DAKİKA 25 TL.
• PONY ÖZEL DERS 30 DAKİKA 1 DERS 80 TL.
• PONY 4’LÜ PAKET 4 DERS 300 TL.
• PONY 8’Lİ PAKET 8 DERS 560 TL. • PONY 12’Li PAKET 12 DERS 780 TL.

NOT :
1. KULÜP ÜYELERİNE %20 İNDİRİM YAPILIR.
2. KARDEŞ-ANNE-BABA İNDİRİMİ: %10
3. KARDEŞ-ANNE-BABA İNDİRİMİ İLE BİRLİKTE İNDİRİMLERDEN BİRİNDEN YARALANILABİLİR.Unutmayın! Gelirken atınıza şeker, havuç, elma, kuru üzüm, kuru dut getirin. Arkadaşınız sizin yolunuzu bekliyor olacak.
Biniş saatinden en az 15 dakika önce atınızın yanında olmalısınız. O'na merhaba deyin, sevin, okşayın. Tımarını yapın ve binişe siz hazırlayın. Arkadaşlarımız zevkle size yardımcı olacak. İnince onu manejin kapısında terk etmeyin. Atınızı ahırına kendiniz götürün. Eyer, başlığını siz alın. Terini kurulayın, yüzünü gözünü silin, ayaklarını temizleyin. Hava güzelse duş yapmaya bayılırlar. Kurutun ve masaj yapın...
Onlardan ayrılmadan önce teşekkür edin ve öpün. Ne kadar mutlu olduklarını göreceksiniz.

Ve yine unutmayın, biz hep sizin yanınızda olacağız.
Sakin olun arkadaşlar, herkese yetecek kadar at var!

Saygılarımızla.

Adresimiz:
İzmir Atlıspor İhtisas Kulübü
Uğur Mumcu Cd. No: 126 Buca İZMİR
Telefon : 0.232.426 81 51
Faks : 0.232.426 85 51
info@izmiratlispor.org.tr
izmiratlisporihtisaskulubu@gmail.com